Ciekawe pomysły na piękne ozdoby do Twojego ogród

Pomysłów na fajne urządzenie ogrodu jest naprawdę wiele. A jeżeli chcesz aby Twój ogród naprawdę posiadł czarującą aurę, sprzyjającą sobotniemu wypoczynkowi, to artykuł  jest idealnie skierowany dla Ciebie! Pokażemy Ci kilka rozwiązań na zniewalające ozdoby, dzięki którym twój ogród stanie się jeszcze piękniejszy.

Donice ogrodowe z opon

Tutaj pole do popisu Masz ogromne. Możesz wykorzystać nie tylko stare opony. Na takie doniczki sprawdzą się także np. stare buty, w tym kalosze, szczególnie te bardzo kolorowe i wzorzyste lub stare konewki. Wystarczy że do ich wnętrza wsypiesz ziemię, wsadzisz nasiona lub sadzonki kwiatów, podlejesz i gotowe!

Oczka wodne

Budowa oczka wodnego wcale nie musi być trudna i żmudna! Na samym początku wybierz folię, która posłuży jak wkład do zbiornika, najlepsze są te tzw. folie basenowe. Wybierz odpowiednie miejsce, a następnie wykop i ukształtuj akwen. Po tym kroku czas przygotować podłoże, na którym ułożysz folię, najlepiej sprawdzi się tutaj geowłóknina lub wełna mineralna. Jeśli ten krok masz za sobą ułóż folię. Ostatnim etapem będzie nasadzenie roślin i wypełnienie zbiornika wodą. Taka dekoracja na pewno uatrakcyjni twój ogródek!

Karmniki i poidełka dla ptaków

Nie tylko przepięknie wyglądają, ale także są bardzo pożyteczne dla spragnionych czy głodnych ptaków! Takie poidełka czy właśnie karmniki możesz zakupić często w sklepach budowlanych, ale zachęcamy również do kreatywności i zrobienia ich samemu!

Altanki ogrodowe

Inwestycja droższa od powyższych, ale bardzo praktyczna na popołudniową herbatkę lub kawkę wśród natury.

Małe fontanny ogrodowe

Poczuj w swoim ogrodzie delikatną bryzę i ciesz się lekkim pluskaniem wody! Znajdź odpowiednie miejsce, w którym jest dostęp to prądu, najlepiej na uboczu, osłonięte krzewami i ustaw fontannę. Najlepsza będzie nieduża do samodzielnego montażu. Złóż według instrukcji, nalej wody i gotowe.

One thought on “Ciekawe pomysły na piękne ozdoby do Twojego ogród

Dodaj komentarz