Meble z rattanu – czy warto na nie stawiać?

Meble rattanowe stanowią coraz częstszy widok w polskich ogrodach. Cechują się ponadczasową estetyką i występują w wielu ciekawych formach. Podpowiadamy, jakie są ich zalety i czy warto w nie inwestować.

Meble z rattanu – niebanalny design

Meble rattanowe podobnie jak wszystkie inne ręcznie tkane przedmioty cechują się niepowtarzalnym charakterem i unikatowością. Ich ponadczasowy styl sprawia, że odnajdą się zarówno w klasycznych, jak i modernistycznych aranżacjach ogrodowych. Wbrew błędnym przekonaniom nie są nie wygodne, rattan jest miły w dotyku i ułatwia skuteczny odpoczynek na łonie natury. Ich nieszablonowy design sprawi, że ogród lub działka będą stanowiły powód do dumy zarówno dla właścicieli, jak i ich gości. Meble rattanowe mogą występować w formie sofy, krzeseł, leżaków oraz stołów.

Zalety mebli rattanowych

Największą zaletą mebli wykonanych z rattanu jest ich ekologiczność. Ich wytwarzanie nie stanowi zagrożeni dla środowiska naturalnego. Ponadto cechują się wyjątkową lekkością, w porównaniu do swoich drewnianych odpowiedników ich przenoszenie nie sprawia najmniejszych problemów. Wbrew pozorom gwarantują zadowalającą stabilność przy zachowaniu lekkości i zgrabności. Odpowiednio pielęgnowane mogą służyć przez wiele lat, co ważne do ich czyszczenia wystarczy wykorzystanie wilgotnej ściereczki. Warto dodać, że meble wykonane z rattanu pozostają niewrażliwe na szkodliwe działanie promieniowania słonecznego.

Jedynym minusem omawianego rozwiązania jest niewystarczająca odporność na wilgoć. Z tego powodu powinny być przechowywane w suchym miejscach, w którym nie będą narażone na deszcz.