Jak zaparkować w Poznaniu i nie zwariować? Oto kilka praktycznych wskazówek!

Choć leży z dala od innych dużych ośrodków miejskich, Poznań przyciąga rzesze gości i turystów w całego świata. O powoduje, że miasto zaludnia się jeszcze bardziej i czasem trudno o parking nawet dla mieszkańca stolicy Wielkopolski. Jakie zasady tutaj obowiązują? Sprawdź jeszcze przed przyjazdem, gdzie i kiedy w Poznaniu obowiązuje strefa płatnego parkowania.

Gdzie w Poznaniu zapłacisz za postój?

W Poznaniu funkcjonuje Śródmiejska Strefa Płatnego Parkowania Centrum. Obejmuje ona przede wszystkim starówkę. Drugi obszerny rejon SPP to Śródmiejska Strefa Płatnego Parkowania Jeżyce. Na terenie miasta dostępne są także mniejsze strefy SPP, m.in. Ostrów Tumaki, Zagórze czy Łazarz. Strefa obowiązująca w Śródmieściu (zwana „czerwoną”) dotyczy dni roboczych w godzinach 8–20, a w soboty nieco krócej – do 18.

Strefa niebieska czyli Jeżyce funkcjonuje w tygodniu nieco dłużej, bo do godz. 20 każdego dnia. Bilety na poznańskie parkingi można kupić na miejscu lub w wyprzedzaniem za pośrednictwem aplikacji.

Zwiedzanie Poznania wygodnie i bezpiecznie

Centrum Poznania to dość ciasny obszar, w którym zazwyczaj trudno o dobre miejsce postojowe w ciągu dnia. Właśnie dlatego warto zostawić pojazd kilka kroków od Starego Miasta i pokusić się o krótki malowniczy spacer do celu. Jest też inne wyjście.

W obszarze SPP na terenie Poznania można korzystać z monitorowanego parkingu podziemnego dostępnego przez całą dobę. Takie miejsca postojowe zlokalizowane są pod placem Wolności niedaleko centrum miasta. Korzystając z tej opcji, zyskujesz ochronę samochodu i swobodę zwiedzania. To stale nadzorowany przez pracowników ochrony parking płatny. Poznań wyposażył też takie obiekty w zaawansowany system monitoringu. Ty będziesz mógł wybrać się na zapanowanie zwiedzanie czy załatwianie sprawunków w centrum, a twój pojazd i jego zawartość będą na ciebie bezpiecznie czekać.

https://www.parkingpodziemny.pl/